Karga, Melek ve Günışığı

İyi YÜREKLİ İNSANLAR aranıyor...Giriş
Sayfalar
Bağlantılar
Arama

Ben malımı bilmez miyim !

Ocak 11, 2010 by

Eldeki servis sağlayıcı TTnet olunca geleceği görmek için müneccim olmak gerekmiyor; bakınız 4 Ocak 2010 yazdığıma “2 mbps bağlantı alabildiğim için şükrediyorum”. EDİYORDUM !

Cumartesi gecesi (pazarın ilk saatlerine kadar) sorunsuz bir şekilde kullandığım 2 mbps bağlantım pazar 11:00 de gitmişti ve bütün gün gelmedi ! Yine arıza kaydı bıraktık, modem arızası olmadığına emin olmak için bugün iş yerine modemi getirdim ve kontrol ettim. Modem canavar gibi;  ADSL yi hattını tak alıyor -ki buradaki adsl sinyal kaliteside evdekinden pekte farklı değil- . Ama evde ADSL lambası sürekli yanıp sönmekte. Modem de bu arada eski efsanelerden USR 9106 !

Modemi sağlam görünce açayım 444 0 375 Alice harikalar dünyasına telefonu, yumayım gözümü dedim ama işte…

TTnet ten mükemmel çözümler !

Ocak 4, 2010 by

İtiraf ediyorum; TTnete güvenip, 8 mbps bağlantıya geçmek gafletinde bulundum ! Şu anda 2 mbps kullanıyorum :)

6 mbps den kopmalar olduğu için 4 mbpse indim. 4mbpsden düşmeye devam 2 mbps e …

4 mbps e indirildiğim zaman adamları aradım ve dedim ki “Hattımdaki ADSL sinyal kalitesinde 20 dakika bir düşme oluyor. Modemden izliyorum. Gelen hat kalitesi 13 dblerde iken birden 2db ye 3db ye düşüyor ve bağlantım kesiliyor. Kontrol edilmesini istiyorum” dedim.

Gel kabloları kontrol et, bir şeyler yap değil mi ? Hızımı 2 mbps e indirip, geçmişler.

BUNA DA ŞÜKÜR. TTNET GİBİ BİR FİRMADAN 2 MBPS GİBİ BİR HIZLA KESİNTİSİZ BİR BAĞLANTI ALABİLDİĞİM İÇİN (Kİ DAHA DÜN KULLANDIM BİLMİYORUM ONDA DA DÜŞMELER OLABİLİR) HALİME ŞÜKREDİYORUM.

TEŞEKKÜRLER TTNET.. İYİ Kİ VARSIN !